"Polska ma dla mnie szczególne znaczenie"

Moderator: Moderator

"Polska ma dla mnie szczególne znaczenie"

Postprzez szymek » 2012-05-28, 21:06

"Polska ma dla mnie szczególne znaczenie"

Obrazek

Miroslav Klose urodził się w Polsce, ale jako chłopiec wyjechał z rodziną do Niemiec. Napastnik cieszy się z nadchodzących mistrzostw Europy, tym bardziej, że zostaną one rozegrane w kraju, gdzie przyszedł na świat. - Polska to dla mnie szczególne miejsce - przyznał.

"Polska to dla mnie ważny etap"
Jakie znaczenie ma dla niego kraj, w którym przyszedł na świat? - Urodziłem się tam. To jeden z najważniejszych etapów mojego życia. Dobrze się tam czuję. Mój wujek, moja ciotka i wielu krewnych nadal tam mieszka. Polska to dla mnie szczególne miejsce, dlatego cieszę się na Euro 2012. Zwłaszcza, że będziemy mieszkać w Polsce - powiedział w wywiadzie dla "Welt am Sonntag".

"Spaliśmy z innymi na korytarzu"
Klose opowiedział także o tym, jak jego rodzina znalazła się po drugiej strony Odry. - To było wielkie wyzwanie dla naszej rodziny. Pojechaliśmy do miasta Friedland i razem z innymi rodzinami czekaliśmy na to, czy dostaniemy paszporty, czy też nie. Na szczęście, przebiegło to bardzo szybko i musieliśmy tak spędzić tylko jedną noc. Inni czekali od wielu dni. Spaliśmy na korytarzu razem z być może 20 innymi rodzinami. To ciężkie doświadczenie, takich rzeczy się nie zapomina - przyznał napastnik.

"Pieniądze z Polski nie były nic warte"
Jego rodzinie w nowym kraju nie było łatwo. - Nasza rodzina rozpoczęła życie praktycznie od zera. Od małego radia doszliśmy do samochodu, za który płaciliśmy krok po kroku. Mój ojciec w Polsce był piłkarzem, a matka grała w piłkę ręczną. Okazało się jednak, że pieniądze, które zaoszczędziła, w Niemczech nie miały praktycznie żadnej wartości. Pamiętam, że wtedy nie mogłem się doczekać nowego życia w Niemczech, chociaż nie wiedziałem, czego się spodziewać - zaznaczył.


"Wizyta w Oświęcimiu? Świetny pomysł"
Niemiecka reprezentacja podczas swojego pobytu w naszym kraju odwiedzi także obóz koncentracyjny w Oświęcimiu. - To bardzo dobry pomysł. Sam już tam byłem i mogę tylko wszystkim doradzić, żeby go obejrzeli. Pod prysznicami były tam tysiące ludzi, ale zamiast wody, był tylko gaz - stwierdził.


"To fenomenalne, co oni robiÄ…"
Klose po latach gry w Niemczech zdecydował się na transfer do ligi włoskiej. Dlaczego? - To było dla mnie wyzwanie. Chciałem zdobyć nowe doświadczenie i wszystko, co się z tym wiążę. Muszę jednak przyznać, że w Bayernie spędziłem cztery wspaniałe lata. To absolutnie jeden z największych klubów Europy. To, co Karl-Heinz Rumennigge i Uli Hoeneß robią dla tego zespołu, jest po prostu fenomenalne. To jedna wielka rodzina - skomplementował swoją byłą drużynę.

"Włosi są zupełnie inni niż Niemcy"
Urodzony w Opolu napastnik przyznaje, że styl życia, z jakim spotkał się we Włoszech, jest zupełnie inny niż ten, do którego był przyzwyczajony. - Podoba mi się to, jacy ludzie mieszkają w Rzymie. Nie są tak zestresowani i poprawni jak my, Niemcy. Nie są też idealnie punktualni. Kiedy spotykamy się w Lazio o godzinie 9:00, to czasami zdarza się, że pierwszy z nas pojawia się dopiero kilka minut później. Ale to normalne, można się przyzwyczaić. Zwłaszcza ja, który przez 14 lat swojej zawodowej kariery spóźniłem się tylko raz i to dlatego, że na drodze do Kaiserslautern był korek - podsumował.
Avatar użytkownika
szymek
Trzon drużyny
 
Posty: 662
Dołączył(a): 2011-08-01, 22:07
Lokalizacja: Tarnów/Machowa

Powrót do Inne ligi

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

FC Porto Napoli AC Milan Liga w³oska Pierwszy polski serwis o Gialloblu GenoaPoland
cron