Reprezentant Anglii: Mógłbym grać dla Polski, ale nie czuję

Moderator: Moderator

Reprezentant Anglii: Mógłbym grać dla Polski, ale nie czuję

Postprzez szymek » 2012-05-30, 10:28

[center]Reprezentant Anglii: Mógłbym grać dla Polski, ale nie czuję się Polakiem

Obrazek

Phil Jagielka dostał się do końcowej kadry na Euro 2012 dzięki kontuzji Garetha Barry'ego. Obrońca Evertonu Liverpool opowiedział brytyjskim mediom o swoich polskich korzeniach. Skomentował także możliwość występów dla reprezentacji Biało-czerwonych.


- Moi dziadkowie pochodzą z Polski. Przeprowadzili się w 1948 i osiedli w Weaverham. Mój dziadek zmarł tuż przed tym, jak się urodziłem, stąd moje drugie imię (Nikodem - przyp. red.) - ujawnił Jagielka. - Mogłem więc grać dla Polski, gdyby sprawy potoczyły się nieco inaczej. Ja jednak nie czuję się Polakiem. Urodziłem się w Anglii, mówię z angielskimi akcentem i na szczęście gram dla Anglii - podkreślił.


Jego zdaniem, gdyby dołączył do Biało-czerwonych, czułby się obco w polskiej reprezentacji. - Gdybym nie miał szans na powołanie, być może wybrałbym Polskę. Nie wiem jednak, czy czułbym się dobrze grając w tej kadrze. Czułbym się osamotniony, bo nie mówię po polsku i nie wiem nic o polskiej kulturze - zaznaczył Jagielka.

Obrońca swoją karierę rozpoczynał w Sheffield United. W 2007 roku przeniósł się do Evertonu i od tamtego czasu reprezentuje barwy "The Toffees".[/center]
Avatar użytkownika
szymek
Trzon drużyny
 
Posty: 662
Dołączył(a): 2011-08-01, 22:07
Lokalizacja: Tarnów/Machowa

Powrót do Inne ligi

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

FC Porto Napoli AC Milan Liga w³oska Pierwszy polski serwis o Gialloblu GenoaPoland
cron