Jeleń: Kontuzje mnie wzmacniają psychicznie .

Moderator: Moderator

Jeleń : Kontuzje mnie wzmacniają psychicznie .

Postprzez Damian » 2011-03-21, 19:14

[center]Obrazek
Ireneusz Jeleń to jeden z największych pechowców w gronie reprezentantów Polski. Przed dwoma miesiącami wrócił po dłuższej przerwie na boisko, ale w ostatnim spotkaniu ligowym doznał urazu łydki. Nie wiadomo, czy w piątek będzie mógł zagrać przeciwko Litwie. Kontuzje to prawdziwa zmora napastnika AJ Auxerre. Po perypetiach z kręgosłupem musiał przejść dwie operacje kolana i w konsekwencji pauzował przez cztery miesiące. W styczniu wrócił na boisko. W ostatnim spotkaniu ligowym z Sochaux strzelił dwie bramki, które dały zwycięstwo jego drużynie (2:0). W trakcie gry doznał urazu łydki.

- Wierzę, że ten pech wreszcie przestanie mnie prześladować. Przytrafił mi się uraz i skupiam się na tym, by jak najszybciej go wyleczyć i zacząć normalnie trenować. Jak będę zdrowy, to o formę się nie boję. Ostatnie kontuzje wzmocniły mnie psychicznie i podchodzę do tego spokojnie. Na szczęście z kolanem jest dobrze - powiedział pechowy piłkarz.

Pomimo kontuzji, nie zamierzał rezygnować z przyjazdu do Grodziska Wlkp. na zgrupowanie reprezentacji. - W ogóle o tym nie myślałem, nikt z klubu nie sugerował mi też, bym został w Auxerre. Owszem dzwonią, martwią się, pytają czy wszystko jest ok - dodał.

Lekarz Mariusz Urban zapewnił, że sztab medyczny zrobi wszystko, by zawodnik mógł wystąpić w obu spotkaniach towarzyskich z Litwą (25 marca) i Grecją (29 marca).

- To uraz bardzo bolesny, wymagający kilku dni zabiegów rehabilitacyjnych. Jest to typowa meczowa kontuzja, po której niedługo nie powinno być śladu. Nie chcę wyrokować, jak ta sprawa się potoczy, ale na dzisiaj nie jest w stanie trenować. Zrobimy wszystko, by postawić go na nogi już na mecz z Litwą - powiedział Urban.

Jeleń jest ważną postacią zarówno dla reprezentacji, jak i swojego klubu. Drużyna AJ Auxerre po bardzo udanym ubiegłorocznym sezonie, kiedy to wywalczyła prawo gry o Ligę Mistrzów, teraz broni się przed spadkiem.

- Zapewniam, że nie spadniemy w ligi. Co będzie ze mną, pewnie niedługo się okaże. W czerwcu kończy mi się kontrakt, ale w Auxerre chcą bym został na kolejny sezon. Na razie nie myślę o odejściu i nowym klubie, ale o utrzymaniu się w lidze. Jestem napastnikiem, a ode mnie oczekują bramek, które pozwolą nam zrealizować ten cel - zaznaczył 29-letni Ireneusz Jeleń.
[/center]
Źródło : Wp.pl
Avatar użytkownika
Damian
Prezes klubu
 
Posty: 4173
Dołączył(a): 2010-09-19, 12:39

Powrót do Lique 1

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości

FC Porto Napoli AC Milan Liga w³oska Pierwszy polski serwis o Gialloblu GenoaPoland
cron