Ibrahimovic najszybszy na... torze wyścigowym

Moderator: Moderator

Ibrahimovic najszybszy na... torze wyścigowym

Postprzez szymek » 2012-05-30, 10:46

[center]Ibrahimovic najszybszy na... torze wyścigowym

Obrazek

Napastnik AC Milan i kapitan piłkarskiej reprezentacji Szwecji Zlatan Ibrahimovic jest nie tylko trudny do doścignięcia na boisku. Okazał się też najszybszym kierowcą drużyny w jeździe na czas na samochodowym torze wyścigowym.

Ostatniego dnia pobytu na zgrupowaniu na Gotlandii przed wyjazdem do Goeteborga na mecz z Islandią (30 maja), szwedzcy piłkarze rywalizowali na Gotland Ring. Do dyspozycji mieli samochody Porsche z serii Carrera Cup oraz Ferrari 458 Italia. W próbie wszyscy jechali tym samym modelem, Renault Megane RS. Najlepszy czas okrążenia uzyskał Ibrahimovic przed Danielem Majstorovicem i Paerem Hanssonem.

- To jest najszybszy obecnie samochód z przednim napędem z rekordem niemieckiego toru Nurburgring, więc nie jest zabawką - powiedział dyrektor Gotland Ring Alec Arho-Havren.

Selekcjoner narodowej drużyny Erik Hamren wyjaśnił, że nie podejmował ryzyka, pozwalając zawodnikom ścigać się samochodami. - To były ćwiczenia z koncentracji, która podczas mistrzostw Europy być może będzie najważniejsza.

Reprezentacja Szwecji po raz drugi jeździła samochodami wyścigowymi. W tym samym miejscu piłkarze ścigali się sześć lat temu, będąc na zgrupowaniu przed mistrzostwami świata. Wtedy Ibrahimovic był drugi.

- W 2006 roku nie byłem kapitanem drużyny i wygrał Petter Hansson. Teraz, kiedy noszę zaszczytną opaskę, muszę dawać przykład - zaznaczył Ibrahimovic.

Instruktor Marcus Fabricius ocenił, że szwedzcy piłkarze są bardzo dobrymi kierowcami. - Wiem, że na co dzień jeżdżą dobrymi sportowymi autami, lecz zauważyłem, że posiadają też wysokie umiejętności i myślę, że kilku z nich mogłoby z powodzeniem, po odpowiednim treningu, startować w wyścigach. Na Gotland Ring najszybszy był Ibrahimovic, ale najlepszy technicznie był Olof Mellberg; namawiałem go, by zaczął uprawiać tę dyscyplinę po zakończeniu kariery piłkarskiej.[/center]
Avatar użytkownika
szymek
Trzon drużyny
 
Posty: 662
Dołączył(a): 2011-08-01, 22:07
Lokalizacja: Tarnów/Machowa

Powrót do Pozostałe newsy

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

FC Porto Napoli AC Milan Liga w³oska Pierwszy polski serwis o Gialloblu GenoaPoland
cron