Małecki: Smuda ma lepszych ode mnie

Moderator: Moderator

Małecki: Smuda ma lepszych ode mnie

Postprzez Damian » 2011-08-18, 09:21

[center]Obrazek
Dzięki bramce Patryka Małeckiego, strzelonej w środowym meczu z Apoelem Nikozja, Wisła Kraków jest coraz bliżej upragnionego awansu do Ligi Mistrzów. W trakcie spotkania kibice "Białej Gwiazdy" okrzykami "Smuda! Co? Małecki!" głośno domagali się od obecnego na stadionie selekcjonera, żeby w końcu powołał wiślaka do reprezentacji Polski. Sam piłkarz na powołanie jednak specjalnie nie liczy.
Zobacz również

- Trener Franciszek Smuda nie chce mnie w kadrze, ma lepszych zawodników ode mnie i trzeba to uszanować. Ja już się do tego przyzwyczaiłem. Muszę szczerze przyznać, że jeśli są jakieś powołania do kadry, to nawet nie patrzę na nie, bo wiem, że dla mnie i tak powołania nie będzie. Dlatego skupiam się tylko i wyłącznie na grze w Wiśle. W każdym meczu oddaję jej całe serce - podkreślił strzelec jedynego gola w spotkaniu z Apoelem.

Środowa bramka Małeckiego była przedniej urody. Wiślak otrzymał podanie od Gervasio Nuneza, wbiegł z piłką w pole karne, ograł obrońcę gości i potężnym strzałem w długi róg pokonał Dionisiosa Chiotisa.

- Czy byÅ‚ to mój najważniejszy gol w życiu? Jeżeli awansujemy do Ligi Mistrzów, to pewnie takim siÄ™ stanie. Ale spokojnie – przed nami jeszcze dÅ‚uga droga. CieszÄ™ siÄ™ z bramki, ale bardziej raduje mnie zwyciÄ™stwo. Nieważne zresztÄ…, kto strzela gole. Ważne, żebyÅ›my wygrywali. Mam nadziejÄ™, że w meczu rewanżowym ktoÅ› inny też strzeli bramkÄ™ i dziÄ™ki temu awansujemy do Ligi Mistrzów – powiedziaÅ‚ „MaÅ‚y”.

PodkreÅ›liÅ‚ też, że Å›rodowego zwyciÄ™stwa nie byÅ‚oby bez kibiców, którzy przez caÅ‚y mecz gÅ‚oÅ›no dopingowali WisÅ‚Ä™. – Zrobili przepiÄ™knÄ… atmosferÄ™. Aż siÄ™ chciaÅ‚o grać! ChciaÅ‚bym, żeby taki doping byÅ‚ w każdym meczu – przyznaÅ‚ MaÅ‚ecki.

Po zdobyciu bramki wiślak ściągnął swoją koszulkę meczową i zaprezentował t-shirt z dużym zdjęciem Jana Pawła II.

- DostaÅ‚em go od kolegi, który pochodzi z gór. PowiedziaÅ‚, że to zdjÄ™cie przyniesie mi szczęście. ZaÅ‚ożyÅ‚em wiÄ™c koszulkÄ™ - i pomogÅ‚o. Co do fotografii - każdy wie, jaki mam stosunek do Jana PawÅ‚a II - przypomniaÅ‚ „MaÅ‚y”. A ponieważ za zdjÄ™cie koszulki zostaÅ‚ ukarany żółtÄ… kartkÄ…, obiecaÅ‚, że w nastÄ™pnych meczach pucharowych nie bÄ™dzie tego robiÅ‚.

Wygrana z Apoelem była piątym z rzędu zwycięstwem Wisły w tegorocznych kwalifikacjach Ligi Mistrzów. Od fazy grupowej tych elitarnych rozgrywek wiślaków dzieli już tylko spotkanie rewanżowe z Cypryjczykami.

- Apoel to bardzo dobra, doÅ›wiadczona i grajÄ…ca technicznie drużyna. W Å›rodÄ™ zaatakowaÅ‚a nas od samego poczÄ…tku. Wydaje mi siÄ™, że rozkrÄ™caliÅ›my siÄ™ z minuty na minutÄ™ i o jednÄ… bramkÄ™ byliÅ›my w tym meczu lepsi. PokazaliÅ›my charakter i wolÄ™ walki, dziÄ™ki czemu zrobiliÅ›my maÅ‚y krok w stronÄ™ awansu – stwierdziÅ‚ MaÅ‚ecki.

- Na pewno cieszymy siÄ™, że wygraliÅ›my to spotkanie, jednak bÄ™dziemy musieli dobrze przygotować siÄ™ do rewanżu. Z pewnoÅ›ciÄ… bÄ™dzie to cięższe spotkanie niż to w Krakowie. Nasi rywale bÄ™dÄ… mieć przecież nóż na gardle. DziÅ› każdy z nas siÄ™ cieszy, ale jest też lekki niepokój, bo wiemy, na co stać Apoel. Generalnie wierzÄ™ jednak w swojÄ… drużynÄ™ i wierzÄ™, że damy radÄ™. JesteÅ›my bardzo dobrze przygotowani do sezonu, a w drużynie jest zdrowa rywalizacja. Oby tak dalej! – dodaÅ‚ 23-letni piÅ‚karz.
[/center]
Źródło : Wp.pl
[center]Obrazek[/center]
Avatar użytkownika
Damian
Prezes klubu
 
Posty: 4173
Dołączył(a): 2010-09-19, 12:39

Powrót do Sezon 2011/2012

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

FC Porto Napoli AC Milan Liga w³oska Pierwszy polski serwis o Gialloblu GenoaPoland
cron