Adebayor dedykuje Vieirze swój pierwszy puchar

Moderator: Moderator

Adebayor dedykuje Vieirze swój pierwszy puchar

Postprzez ByQ » 2011-04-22, 17:14

[center]Obrazek [/center][center]Po zwycięskim finale Pucharu Króla Emmanuel Adebayor podziękować bliskiemu przyjacielowi, który był dla niego oparciem w trudnych chwilach, Patrickowi Vieirze. Właśnie koledze z Manchesteru City Adebayor zadedykował trofeum.

- Pamiętam, kiedy Patrick powiedział mi: "Manu, piłka nożna jest jak wielkie koło, kręci się. Musisz iść dalej, nigdy się nie poddawaj". Dzisiaj, gdybym miał komuś zadedykować trofeum, na pewno wybrałbym Patricka, który jest moim ojcem chrzestnym w futbolu.

- Kiedy przechodziłem trudne chwile, był niesamowity. Był przy mnie jak brat, jak ojciec. Był nawet w moim domu, mówiąc: "Słuchaj, Manu, piłka nożna to dziwna gra, nie poddawaj się. Nigdy nie wiesz, co przyniesie jutro". Po kilku miesiącach jestem tutaj, świętuję zdobycie pucharu z Realem Madryt.

- Wysłał mi wiadomość: "Jestem szczęśliwy, widząc, że świętujesz jak dziecko, znów ciesząc się życiem".

Adebayor przychodził do Madrytu na życzenie Mourinho, który w obliczu kontuzji Gonzalo Higuaína prosił klub o środkowego napastnika. Czas pokazał, że wybór okazał się trafiony, przede wszystkim za sprawą dwóch bramek, jakie reprezentant Togo wbił Tottenhamowi w pierwszym ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Publiczność na Bernabéu dziękowała mu, skandując: "Manolito, Manolito".

Po Å›rodowym finale Real Madryt jest jeszcze bliższy Adebayorowi, ponieważ w jego barwach siÄ™gnÄ…Å‚ po pierwsze w karierze trofeum. Najbardziej dotkliwe byÅ‚y dla Manu finaÅ‚y Ligi Mistrzów. Jako gracz Monaco przegraÅ‚ z FC Porto, prowadzonym przez Mourinho, pięć lat temu Kanonierzy Arsène’a Wengera musieli uznać wyższość Barcelony.

- Kiedy wychodziłem na murawę, powiedziałem sobie: "Manu, zagrałeś w kilku finałach z Arsenalem oraz Monaco i wszystkie przegrałeś. Dzisiaj zrób wszystko, co w twojej mocy, aby pomóc drużynie w zwycięstwie".[/center]
Avatar użytkownika
ByQ
Legenda drużyny
 
Posty: 1068
Dołączył(a): 2010-09-19, 16:08

Powrót do Copa Del Rey

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

FC Porto Napoli AC Milan Liga w³oska Pierwszy polski serwis o Gialloblu GenoaPoland
cron