Valencia przedłużył kontrakt z Manchasterem United

Moderator: Moderator

Valencia przedłużył kontrakt z Manchasterem United

Postprzez Damian » 2011-08-01, 15:12

[center]Obrazek
Ekwadorski piłkarz Antonio Valencia przedłużył kontrakt z Manchesterem United o cztery lata. W poprzednim sezonie skrzydłowy "Czerwonych Diabłów" nie grał przez pół roku po poważnym złamaniu kostki, którego doznał we wrześniu ubiegłego roku.
- Antonio wykonał sporo dobrej roboty od czasu, kiedy do nas dołączył. Jego szybkość, dośrodkowania i uniwersalność są dla nas ogromnym wsparciem - powiedział trener "ManU" Alex Ferguson.Rozwój zawodnika przy Old Trafford został zatrzymany we wrześniu ubiegłego roku, kiedy w meczu z Glasgow Rangers w fazie grupowej Ligi Mistrzów doznał poważnego złamania kostki. Według początkowych prognoz miał pauzować nawet do końca sezonu. Wiosną wrócił jednak na boisko i wystąpił w finale Champions Leauge na Wembley (przegranym z Barceloną 1:3).

- Jest spokojny i bezkonfliktowy. Jednocześnie ma bardzo silny charakter i dzięki temu udało mu się tak szybko wrócić do gry po fatalnej kontuzji - dodał szkoleniowiec.

Teraz Valencia rywalizuje o miejsce w składzie z reprezentantem Anglii Ashleyem Youngiem, który latem przeszedł z Aston Villi. - Jestem zachwycony faktem pozostania w zespole. Od pierwszego dnia mojego pobytu w Carrington (ośrodek treningowy Manchesteru United - przyp. PAP) byłem szczęśliwy. Mam nadzieję, że nadal będę mógł się rozwijać jako piłkarz. Już nie mogę się doczekać walki o kolejne trofea - powiedział Ekwadorczyk.

Valencia przeszedł na Old Trafford w czerwcu 2009 roku z Wigan Athletic za 16 mln funtów. W 69 meczach Premier League zdobył 10 bramek.
[/center]
Źródło : Sport.pl
[center]Obrazek[/center]
Avatar użytkownika
Damian
Prezes klubu
 
Posty: 4173
Dołączył(a): 2010-09-19, 12:39

Powrót do Barclays Premier League

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

FC Porto Napoli AC Milan Liga w³oska Pierwszy polski serwis o Gialloblu GenoaPoland
cron