Wenger: Dlatego postawiłem na Szczęsnego

Moderator: Moderator

Wenger: Dlatego postawiłem na Szczęsnego

Postprzez szymek » 2011-08-20, 08:28

Wenger: Dlatego postawiłem na Szczęsnego

Łukasz Fabiański wrócił do zdrowia, ale pewne miejsce w bramce Arsenalu ma Wojciech Szczęsny. Arsene Wenger tłumaczy, dlaczego postawił na 21-latka. Zasygnalizował również, że dotychczasowy główny rywal Polaków wkrótce opuści klub.
Wojciech Szczęsny jeszcze przed rozpoczęciem sezonu zdradził: - Dostałem czytelny sygnał od Arsene'a Wengera przed nowym sezonem. To ja mam być numerem jeden. Inni bramkarze w klubie mają ze mną rywalizować, ale ja nie zamierzam oddać miejsca - mówił wtedy. Wenger rzeczywiście postawił na Polaka i Arsenal w obydwu meczach nowego sezonu (z Newcastle i Udinese) nie stracił gola.
Wenger teraz wyjaśnia, dlaczego postawił właśnie na Szczęsnego. - Miał bardzo ciekawy początek w bramce w ubiegłym sezonie, kiedy zaczynał. Ale Łukasz wraca do dawnej formy i na treningach radzi sobie równie dobrze - tłumaczy Francuz.
- Mamy trzech bramkarzy gotowych do gry w Premier League. Vito Mannone i dwaj pozostali golkiperzy w naszej kadrze mogą czuć się traktowani niesprawiedliwie, ale trzeba wybrać jednego, a Wojciech spisuje się bardzo dobrze - wyjaśnia swój wybór Wenger.
Według angielskiej prasy, pomijanie w wypowiedziach Manuela Almunii to czytelny sygnał do Hiszpana. Rok temu zaczynał sezon w roli pierwszego bramkarza, teraz brakuje dla niego miejsca na ławce. Jak dodają dziennikarze, jego dni na Emirates Stadium są już policzone...
Teraz przed Wojciechem Szczęsnym kolejny test. W nowym sezonie nie stracił bramki przez 180 minut, ale w 2. kolejce naprzeciw Arsenalu stanie Liverpool, który ma spore ambicje po nieudanych poprzednich rozgrywkach
.
Avatar użytkownika
szymek
Trzon drużyny
 
Posty: 662
Dołączył(a): 2011-08-01, 22:07
Lokalizacja: Tarnów/Machowa

Powrót do Barclays Premier League

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

FC Porto Napoli AC Milan Liga woska Pierwszy polski serwis o Gialloblu GenoaPoland
cron