Boruc woli ligÄ™ angielskÄ… od Serie A

Moderator: Moderator

Boruc woli ligÄ™ angielskÄ… od Serie A

Postprzez szymek » 2011-08-25, 09:28

Boruc woli ligÄ™ angielskÄ… od Serie A

W środę na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Artur Boruc odpowiadał na pytania włoskich dziennikarzy. Polski bramkarz tryskał humorem: przyznał, że jest szczęśliwy z roli pierwszego bramkarza, ale dodał, że pod pewnym względem woli ligę angielską od... włoskiej.
Magazyn Futbol - szukaj w kioskach!
132 strony Twojej pasji!
+ DODATEK: Ligopedia 2011 (jesień)
Boruc zaimponował dziennikarzom. Co prawda przeprosił za problemy ze swoim włoskim, ale odpowiadał na pytania właśnie w tym języku. - Jestem szczęśliwy, że jestem pierwszym bramkarzem - mówił Polak. Zobaczymy, jak mi pójdzie i czy zachowam pozycję po starcie sezonu. Neto to świetny bramkarz. Dobrze, że Fiorentina ma takiego gracza jak on - podkreślił.
Boruc dodał, że gra w lidze włoskiej to dla niego duże doświadczenie, ale... - Kocham piłkę angielską, ponieważ tam gra się z sercem, czego tutaj trochę brakuje - dodał. - Serie A to świetna liga, gra tu dużo świetnych piłkarzy, ale problemem jest, że jest tu trochę... za gorąco - podkreślił.
Boruc dodał, że spośród bramkarzy grających we Włoszech najlepsze zdanie ma o Gianluigim Buffonie. - Bez wątpienia jest to najlepszy bramkarz Serie A. A piłkarz, który mi najbardziej zaimponował? Poczekajmy dwa czy trzy miesiące, porozmawiamy po starcie ligi - mówił pytany przez dziennikarzy Boruc.
Polak w tym sezonie ma na koncie już jedno spotkanie. Polak zagrał cały mecz w 3. rundzie eliminacji Pucharu Włoch z AS Cittadella (2:1). Ale w sobotę poważniejszy sprawdzian. Fiorentina w 1. kolejce Serie A gra na wyjeździe ze Sieną.
Avatar użytkownika
szymek
Trzon drużyny
 
Posty: 662
Dołączył(a): 2011-08-01, 22:07
Lokalizacja: Tarnów/Machowa

Powrót do Serie A

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

FC Porto Napoli AC Milan Liga w³oska Pierwszy polski serwis o Gialloblu GenoaPoland
cron