"Lewy": Chcę strzelać gola w każdym meczu

Moderator: Moderator

"Lewy": Chcę strzelać gola w każdym meczu

Postprzez szymek » 2011-08-23, 15:02

"Lewy": Chcę strzelać gola w każdym meczu

Robert Lewandowski chce wykorzystać swoją szansę w Borussii Dortmund. Lucas Barrios jest kontuzjowany i Polak zamierza pokazać swoją klasę. - Moim celem jest trafiać każdym spotkaniu - podkreśla. Niemieckie media przyznają, że mogą być dwa powody jego dobrej formy...
Magazyn Futbol - szukaj w kioskach!
132 strony Twojej pasji!
+ DODATEK: Ligopedia 2011 (jesień)
Lewandowski w meczu z 1.FC Nürnberg trafił po raz pierwszy. Podobnie jak w poprzednim sezonie, Polak zdobył pierwszą bramkę w trzeciej kolejce. Ale jego pozycja jest inna niż jeszcze rok temu. Jeśli grał w podstawowym składzie, występował za plecami Lucasa Barriosa, na pozycji, która nie do końca mu odpowiada. Jeszcze wcześniej wchodził co najwyżej na zmiany i tak został najlepszym dżokerem Bundesligi - z największą liczbą trafień.
Ale Lewandowskiemu to nie wystarcza: chce na stałe przebić się do podstawowego składu. - Moim celem jest trafiać każdym spotkaniu. Najważniejsze jest, żeby drużyna wygrywała, ale najlepiej po moich golach - mówi cytowany przez "Bild".
Na razie Polak imponuje formą i wiele wskazuje na to, że może osiągnąć swój cel. Niemcy widzą dwie przyczyny świetnej postawy Polaka. Menedżer BVB, Michael Zorc, podkreśla: - Można zaobserwować, że Robert na pozycji wysuniętego napastnika czuje się zdecydowanie najlepiej. Ma jeszcze duży potencjał do wykorzystania, mimo że w porównaniu z poprzednim rokiem zrobił postęp.
Druga przyczyna jest bardziej prozaiczna. - W końcu zadomowiłem się w Bundeslidze. W Dortmundzie czuję się jak u siebie - podkreśla. Wynika to również z tego, że Polak dobrze posługuje się niemieckim. W tym języku odpowiada dziennikarzom, choć... Kiedy po meczu Pucharu Niemiec udzielał wywiadów po niemiecku, poprosił o nienagrywanie jego wypowiedzi przez dziennikarzy radiowych. Ale komunikacja, nie tylko ta boiskowa, z klubowymi partnerami wygląda coraz lepiej...
Avatar użytkownika
szymek
Trzon drużyny
 
Posty: 662
Dołączył(a): 2011-08-01, 22:07
Lokalizacja: Tarnów/Machowa

Powrót do Bundesliga

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

FC Porto Napoli AC Milan Liga w³oska Pierwszy polski serwis o Gialloblu GenoaPoland
cron