"Kuba": Should I Stay Or Should I Go?

Moderator: Moderator

"Kuba": Should I Stay Or Should I Go?

Postprzez szymek » 2012-05-28, 21:03

"Kuba": Should I Stay Or Should I Go?

Obrazek

Jakub Błaszczykowski ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Pochwał nie szczędził mu Jürgen Klopp mówiąc, że Polak jest w swojej życiowej formie. "Kuba" ma jednak teraz spory dylemat, bo w nowym sezonie jego regularna gra jest sprawą otwartą i może stanąć pod dużym znakiem zapytania.


Miała być Serie A, wyszły Chiny
Nigdzie nie dostaje się na stałe miejsca w pierwszym składzie za zasługi. Zwłaszcza w tak ambitnym klubie, jak Borussia Dortmund, która w zakończonym sezonie sięgnęła po historyczny dublet i po raz kolejny utarła nosa Bayernowi Monachium. Presja, jeśli chodzi o dyspozycję i dobre wyniki, jest ogromna. Przekonał się już o tym chociażby Lucas Barrios, który przegrał rywalizację z Robertem Lewandowskim. Jeszcze rok temu łączono go z transferem między innymi do Serie A. Teraz Paragwajczyk musiał się zadowolić przenosinami do ligi chińskiej.


"Kuba" po świetnym sezonie, ale...
Błaszczykowski ma za sobą świetną drugą połowę sezonu. W uznaniu dla jego dyspozycji wybrano go do najlepszej jedenastki Bundesligi zakończonych rozgrywek, w której znalazł się obok swoich rodaków z Borussii Dortmund. To jednak nie oznacza, że kapitan Biało-czerwonych może być pewny swojego miejsce w składzie. Spośród polskiego tercetu w BVB to właśnie jego pozycja jest najmniej bezpieczna.



Błaszczykowski ofiarą wzmocnień?
Na boisko wrócił już Mario Götze, który powoli odbudowuje się po urazie. To właśnie na młodego skrzydłowego stawiał Klopp od początku zakończonego sezonu i gdyby nie kontuzja, być może byłoby tak aż do maja. Ponadto, do mistrza Niemiec dołączy Marco Reus, którego jedną z zalet jest to, że może występować na kilku pozycjach w ofensywie. Rywalizacja o miejsce w składzie będzie więc zaciekła i niewykluczone, że to właśnie Błaszczykowski padnie jej ofiarą, choć dużo też będzie zależeć od losów Shinjiego Kagawy. - W przyszłych rozgrywkach będzie miał zapewne niewiele okazji do gry - przewiduje los Polaka serwis sport1.de.


"BÅ‚aszczykowskiego czeka Å‚awka"
Taki los przewiduje mu Sebastian Karkos, dziennikarz "Bildu". - Jeśli Götze będzie w pełni sił, wtedy będzie grał. "Kuba" to dobry zawodnik, ale Götze jest jeszcze lepszy - powiedział w rozmowie z Futbolnews.pl. - Taki los, gdy gra się dla czołowej drużyny - podkreślił. Jego zdaniem, kapitan reprezentacji Polski nie zostanie jednak "przyspawany" do ławki rezerwowych. - Sezon 2011-12 pokazał, że jest mnóstwo meczów do rozegrania - w Bundeslidze, Lidze Mistrzów, Pucharze Niemiec. Każdy jest potrzebny, więc Błaszczykowski tak czy inaczej dostanie swoją szansę - zaznaczył.


Deszczowe Wyspy czy słoneczna Italia?
Istnieje też możliwość, że były zawodnik Wisły Kraków opuści Dortmund. - Myślę, że "Kuba" opuści Borussię po świetnym występie na Euro 2012 - powiedział Futbolnews.pl Joachim Schuth z dziennika "Bild". Gdyby zdecydował się na taki krok, nie mógłby narzekać na brak ofert. Media od jakiegoś czasu informują o klubach, które są zainteresowane skrzydłowym. W tym gronie wymieniane były już takie zespoły, jak Liverpool FC i Lazio Rzym.


Euro asem w rękawie "Kuby"
Jakub Błaszczykowski musi więc dokładnie przemyśleć swoją przyszłość. Tym bardziej, że za rok wygasa jego umowa i nadal nie wiadomo, czy zostanie przedłużona. Dla Borussii w minionym sezonie był ważnym ogniwem (11 bramek i 4 asyst we wszystkich rozgrywkach - przyp. red.), ale w przyszłym to może ulec zmianie. Kluczowy w tym kontekście może się więc okazać jego występ na Euro 2012. Jeśli zachwyci swoją dyspozycją, będzie mógł zażądać podwyżki i postawić działaczom twarde warunki, tak jak przedstawiciele Roberta Lewandowskiego.

[ Dodano: 2012-05-28, 22:04 ]
Jak dla mnie, to albo Kuba zostanie, bo w BVB ma szansę na grę, choćby dlatego, że jeżeli Kagawa odejdzie, to Goetze, albo Reus będą grali na środku, jedno skrzydło wolne, tylko pytanie czy będzie grał lepszy technicznie, szybszy Kuba, czy Kevin, który kocha BVB, no nie wiem... może Hiszpania, np. ... Atletico, Valencia, Sevilla, może Włochy: Roma, Lazio, Fiorentina, no sam nie wiem... zawsze może do Ludo do Francji :P

[ Dodano: 2012-05-28, 22:05 ]
Jak dla mnie, to albo Kuba zostanie, bo w BVB ma szansę na grę, choćby dlatego, że jeżeli Kagawa odejdzie, to Goetze, albo Reus będą grali na środku, jedno skrzydło wolne, tylko pytanie czy będzie grał lepszy technicznie, szybszy Kuba, czy Kevin, który kocha BVB, no nie wiem... może Hiszpania, np. ... Atletico, Valencia, Sevilla, może Włochy: Roma, Lazio, Fiorentina, no sam nie wiem... zawsze może do Ludo do Francji :)
Avatar użytkownika
szymek
Trzon drużyny
 
Posty: 662
Dołączył(a): 2011-08-01, 22:07
Lokalizacja: Tarnów/Machowa

Powrót do Bundesliga

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

FC Porto Napoli AC Milan Liga w³oska Pierwszy polski serwis o Gialloblu GenoaPoland
cron