DONALD TUSK: MISTRZOSTWA EUROPY W POLSCE MOGĄ BYĆ ZAGROŻONE

Moderator: Moderator

DONALD TUSK: MISTRZOSTWA EUROPY W POLSCE MOGĄ BYĆ ZAGROŻONE

Postprzez RakOcz » 2011-05-11, 13:49

[center] Obrazek
Będziemy dalej konsekwentnie działać przeciw pseudokibicom - powiedział premier Donald Tusk po spotkaniu z szefami 16 klubów Ekstraklasy i władzami spółki prowadzącej rozgrywki. - Jeśli sytuacja się nie zmieni, nie ukrywam, że Euro 2012 będzie zagrożone - dodał.

W spotkaniu, które ma charakter zamknięty, wzięli udział również udział szef MSWiA Jerzy Miller, minister sportu Adam Giersz, wiceminister MSWiA Adam Rapacki, komendant główny policji Andrzej Matejuk oraz prezes PZPN Grzegorz Lato.

Tusk zapowiedział, że możliwe są kolejne decyzje o zamknięciu kolejnych stadionów, jeśli policja wskaże możliwe zagrożenia w bezpiecznym przeprowadzeniu meczów. - Dostałem odpowiednie informacje na ten temat, a wojewodowie podejmą decyzje. Wszędzie tam gdzie doszło do złamania prawa, podejmiemy decyzje o zamykaniu obiektów - wyjaśnił.

Tusk przyznał, że czas goni rząd oraz kluby i jeśli nie uda się wprowadzić odpowiednich regulacji mistrzostwa Europy w Polsce mogą być zagrożone. - Sytuacja jest poważna. Jeśli nie będziemy potrafili zapewnić bezpieczeństwa kibicom i zagranicznym gościom, turniej może być zagrożony. Dobrze wiecie, jak na tym tle wyczulone są władze piłkarskie, światowe i europejskie, ale i my tu w Polsce coraz bardziej - stwierdził.

Premier zapowiedział, że działania ws. walki z pseudokibicami będą prowadzone bardzo zdecydowanie. - Nie ma czasu na negocjacje. Mamy odpowiednie przepisy w ustawie i trzeba działać. Nie robimy nic innego, tylko egzekwujemy prawo. Mam żal, także do siebie, że państwo wcześniej zaniechało działań - oświadczył. - Przestajemy być słabi. Działamy i to jest naszą siłą. Od nowego sezonu nie będzie organizacji meczów tam, gdzie nie są respektowane przepisy ustawy - dodał.

Tusk poinformował, że zapadła decyzja o obecności policji na każdym meczu. - Służby policyjne będą obecne na wszystkich stadionach. Podjęliśmy taką decyzję, żeby natychmiast reagować, gdy ochrona nie będzie odpowiednio działać - wyjaśnił. - Nie ma czasu na żarty. Tam gdzie nie będzie systemu identyfikacji kibiców sezon się nie rozpocznie.
[/center]
Żródło: onet.pl
Avatar użytkownika
RakOcz
Trzon drużyny
 
Posty: 961
Dołączył(a): 2010-11-02, 19:10

Postprzez Damian » 2011-05-11, 15:00

Jeżeli tak będzie jak jest to tak , ale myśle że sobie jednak poradzą i wszystko zakończy się szczęśliwie ;-)
Avatar użytkownika
Damian
Prezes klubu
 
Posty: 4173
Dołączył(a): 2010-09-19, 12:39

Postprzez RakOcz » 2011-05-11, 15:06

Jeśli by nam EURO zabrali to wstyd na cały świat.Jeszcze chyba w historii ME nikomu nie odebrali wcześniej przyznanej organizacji.
Avatar użytkownika
RakOcz
Trzon drużyny
 
Posty: 961
Dołączył(a): 2010-11-02, 19:10

Postprzez Damian » 2011-05-11, 15:17

Uważam że to też taka zagrywka żeby otworzyć wszystkim oczy .
Avatar użytkownika
Damian
Prezes klubu
 
Posty: 4173
Dołączył(a): 2010-09-19, 12:39

Postprzez RakOcz » 2011-05-11, 15:25

Nie uważasz ze Polacy za dużo mówia a za mało robią??
Avatar użytkownika
RakOcz
Trzon drużyny
 
Posty: 961
Dołączył(a): 2010-11-02, 19:10

Postprzez Damian » 2011-05-11, 15:27

Uważałem do tej pory , ale ostatnie 3-4 dni napawają mnie optymizmem ;-) Dziś jeszcze usłyszałem o zatrzymaniu kolejnym kiboli i wsadzeniu do więzenia tych co kopnął dziennikarkę i opluł mężczyznę przed meczem POLSKA -WKS ;-)
Avatar użytkownika
Damian
Prezes klubu
 
Posty: 4173
Dołączył(a): 2010-09-19, 12:39

Postprzez RakOcz » 2011-05-11, 15:35

Z kibolami musi raz na zawsze zapanować porządek bo to jest nie pojęte jak w 2011 roku organy bezpieczeństwa i ogółem całe państwo, społeczeństwo nie moze zapanować nad porządkiem na stadionach.
Avatar użytkownika
RakOcz
Trzon drużyny
 
Posty: 961
Dołączył(a): 2010-11-02, 19:10


Powrót do Droga do Euro 2012

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

FC Porto Napoli AC Milan Liga w³oska Pierwszy polski serwis o Gialloblu GenoaPoland
cron