Wojciech Szczęsny: Co będzie, jak się nie uda? Nic BO SIĘ UD

Moderator: Moderator

Wojciech Szczęsny: Co będzie, jak się nie uda? Nic BO SIĘ UD

Postprzez szymek » 2012-06-01, 18:00

Wojciech Szczęsny: Co będzie, jak się nie uda? Nic BO SIĘ UDA

Obrazek

Turniej się zacznie dopiero wtedy, gdy wyjdziemy z grupy. Jeśli osiem lat temu udało się Grekom, to dlaczego ja mam teraz nie marzyć o tytule mistrza Europy?

Robert Błoński: Na co was stać w mistrzostwach Europy? Argumenty mają optymiści i pesymiści. Twoim zdaniem szklanka jest do połowy pełna czy pusta?

Wojciech Szczęsny: Tego nie wie nikt. Odkąd dostaliśmy Euro, wiadomo było, że będziemy losowani z pierwszego koszyka, dlatego celem numer jeden było wyjście z grupy. Gdy okazało się, że gramy z Rosją, Czechami i Grecją, ten cel stał się jak najbardziej możliwy do zrealizowania. Ale moim marzeniem jest tytuł mistrza Europy i dopóki nie przegramy meczu, będę w to wierzył. Przecież wyjście z grupy nie będzie oznaczało, że Euro się dla nas skończyło i możemy wracać do domów z głowami w chmurach. Przeciwnie, dopiero wtedy turniej się zacznie. Dlatego ćwierćfinał nie da nam poczucia spełnienia i dalej będziemy musieli grać o zwycięstwo. Wiem, że nie jesteśmy faworytem, ale skoro osiem lat temu w Portugalii udało się Grekom, to dlaczego mnie nie wolno marzyć teraz?

Patrząc realnie, każda pojedyncza wygrana Polski będzie niespodzianką.

- Zdaję sobie sprawę, z jakiej pozycji przystępujemy do gry, ale mnie ta rola się podoba i mam nadzieję, że okażemy się czarnym koniem imprezy. W Europie nikt niczego wielkiego się po nas nie spodziewa, ale polscy kibice czekają na dobre mecze i zwycięstwa. Mam nadzieję, że pomogą nam osiągnąć coś fajnego.

Polska, Grecja, Rosja i Czechy to grupa...

- ...na papierze na pewno marzeń. Problem jest taki, że identycznie myślimy we wszystkich czterech krajach. Dla każdego zespołu brak awansu do ćwierćfinału będzie narodową tragedią. Każdy może wygrać z każdym, ale mam nadzieję, że to jednak my awansujemy do ćwierćfinału. Mamy dobrych zawodników. Nasz trener mawia co prawda, że rywale to także nie "ogórki", tylko piłkarze światowej klasy, ale wierzę, że damy radę.
Avatar użytkownika
szymek
Trzon drużyny
 
Posty: 662
Dołączył(a): 2011-08-01, 22:07
Lokalizacja: Tarnów/Machowa

Powrót do Droga do Euro 2012

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

FC Porto Napoli AC Milan Liga w³oska Pierwszy polski serwis o Gialloblu GenoaPoland
cron