Łukasz Piszczek zrezygnował z gry w kadrze!!!

Moderator: Moderator

Łukasz Piszczek zrezygnował z gry w kadrze !!!

Postprzez Damian » 2011-08-03, 16:18

[center]Obrazek
Łukasz Piszczek, którego Wydział Dyscypliny PZPN odsunął na sześć miesięcy od reprezentacji Polski w związku z udziałem w aferze korupcyjnej, oświadczył, że nie zamierza się od decyzji Związku odwoływać. "W związku z decyzją Wydziału Dyscypliny Polskiego Związku Piłki Nożnej, w wyniku której zostałem zawieszony w prawach zawodnika Reprezentacji Polski na okres 6-ciu miesięcy informuję, że od niniejszej decyzji nie będę się odwoływał i zgodnie z moimi wcześniejszymi słowami dobrowolnie poddam się wymierzonej karze" - poinformował Piszczek w specjalnym oświadczeniu.

"Nie czekając na uprawomocnienie się wyroku podjąłem decyzję, że od dziś aż do odbycia kary nie będę uczestniczył w zgrupowaniach kadry narodowej, o czym poinformowałem już Selekcjonera Franciszka Smudę. Jeżeli trener będzie widział mnie w składzie po okresie zawieszenia, to będę do Jego dyspozycji. To jest wszystko, co mam do powiedzenia w tej sprawie i proszę o uszanowanie mojej decyzji" - zakończył obrońca Borussii Dortmund.

Łukasz Piszczek znalazł się w gronie piłkarzy ukaranych w związku z ustawieniem meczu Cracovii z Zagłębiem Lubin (0:0) w 2006 roku. Według ustaleń wrocławskiej prokuratury na pomysł sprzedania meczu piłkarzom Zagłębia wpadli ówcześni gracze Cracovii. Zawodnicy z Lubina mieli złożyć się po ponad 10 tys. zł. Łącznie przekazali 100 tys. zł łapówki. Remisowy wynik dał dolnośląskiej drużynie awans do rozgrywek UEFA

Jednym z zamieszanych w sprawę jest czołowy obrońca reprezentacji Polski Łukasz Piszczek (choć nie grał we wspomnianym meczu), obecnie gwiazda defensywy mistrza Niemiec Borussii Dortmund. Wrocławski sąd okręgowy podjął decyzję w sprawie m.in. tego piłkarza już 27 czerwca, skazując go na rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata i 100 tys. zł grzywny.

- To bardzo mądra decyzja - ocenił postępowania Piszczka przewodniczący WD PZPN Artur Jędrych. - Cieszę się, że wykazał zrozumienie dla sytuacji, ale i wagi swojego czynu. Mam nadzieję, że podziała to też dydaktycznie na młodych ludzi, którzy mogą się znaleźć w podobnym jak on położeniu.

Jak wyjaśnił, bieg kary Piszczka rozpocznie się po upłynięciu dwutygodniowego terminu na złożenie odwołania po doręczeniu zawodnikowi pisemnego uzasadnienia wyroku Wydziału Dyscypliny.
[/center]
Źródło : Wp.pl
[center]Obrazek[/center]
Avatar użytkownika
Damian
Prezes klubu
 
Posty: 4173
Dołączył(a): 2010-09-19, 12:39

Powrót do Dorosła reprezentacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

FC Porto Napoli AC Milan Liga woska Pierwszy polski serwis o Gialloblu GenoaPoland
cron