Polanski: Wszystko sobie wyjaśniliśmy

Moderator: Moderator

Polanski: Wszystko sobie wyjaśniliśmy

Postprzez szymek » 2011-08-09, 20:21

Polanski: Wszystko sobie wyjaśniliśmy

Obrazek

Rozumiem was i mam nadzieję, że mnie też wszyscy rozumieją – powiedział po polsku nowy zawodnik reprezentacji Eugen Polanski na konferencji prasowej przed meczem towarzyskim z Gruzją.

Pomocnik Mainz, po raz pierwszy powołany do kadry przez trenera Franciszka Smudę, przyznał, że czasami brakuje mu polskich słów. Ale był bardzo zadowolony ze spotkania na zgrupowaniu reprezentacji z innymi kadrowiczami.

- Wyglądało to naprawdę fajnie, wszystko sobie wyjaśniliśmy – przyznał. Zdradził też, że miał na początku długą rozmowę z kapitanem drużyny Jakubem Błaszczykowskim, któremu wyjaśnił, że wiele opinii jakie pojawiały się w mediach na jego temat było nieprawdziwych. - Przyjęli go jak każdego innego zawodnika – dodał Franciszek Smuda.

Na dzisiejszym porannym treningu Polanski znalazł się w wewnętrznej gierce w pierwszym składzie. To u trenera Smudy nieodłączny znak, że w środę powinien zagrać od pierwszej minuty. Czy tak rzeczywiście będzie?

- Dopiero jak jutro dostanie biało-czerwony trykot, może być tego pewny – powiedział wymijająco Smuda.

Polski trener żalił się, że od początku swojej kadencji nie miał jeszcze okazji wystawić optymalnego składu. - Ciągle są jakieś problemy – powiedział. – Na przykład w ostatnich meczach brakowało aż siedmiu czy ośmiu zawodników. Teraz najwięcej problemów jest z linią obrony. W latach siedemdziesiątych, osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych mieliśmy wiele dobrych zawodników na tej pozycji. A teraz posucha.

Smuda pochwalił środowego rywala Polaków. - Gruzini tracą mało bramek – stwierdził. – Jeśli dobrze pamiętam od 2009 roku, gdy przegrali 2:6 z Rumunią, przeważnie tracą najwyżej jedną bramkę na mecz. Czyli u nich wszystko jest na styku.

Polski trener jest zadowolony, że mecz odbędzie się w Lubinie, w którym kiedyś pracował. - Wiem, że są wakacje i teraz ciężko zapełnić stadiony – zauważył. – Ale tu jest szczególne środowisko, ludzie kochają piłkę. I naprawdę potrafią świetnie kibicować.

Smuda poruszył też temat Łukasza Piszczka, wierząc że wkrótce będzie go znów miał do dyspozycji. - Byłem na początku jego spotkania z prezesem Grzegorzem Lato – wyznał. – Później musiałem jechać na trening. Ale mam nadzieję, że rozmowy będą owocne, a Łukaszowi przejdzie już ta jego złość.

Trener polskiej reprezentacji oficjalnie potwierdził też, że Tomasz Rząsa stanie się wkrótce jego współpracownikiem pełniąc rolę menedżera reprezentacji. - Wszystkie szczegóły w jego sprawie są już uzgodnione – stwierdził. – Podpisanie umowy to tylko formalność.

Avatar użytkownika
szymek
Trzon drużyny
 
Posty: 662
Dołączył(a): 2011-08-01, 22:07
Lokalizacja: Tarnów/Machowa

Postprzez Damian » 2011-08-09, 20:38

Mam nadzieję ze wszyscy spokojnie usiadą i wszystko wyjaśnią . Skonczą się przycinki w stronę jego osoby .
[center]Obrazek[/center]
Avatar użytkownika
Damian
Prezes klubu
 
Posty: 4173
Dołączył(a): 2010-09-19, 12:39


Powrót do Dorosła reprezentacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

FC Porto Napoli AC Milan Liga woska Pierwszy polski serwis o Gialloblu GenoaPoland
cron