Trener Meksyku: Polacy grajÄ… bardzo uporzÄ…dkowany futbol

Moderator: Moderator

Trener Meksyku : Polacy grajÄ… bardzo uporzÄ…dkowany futbol

Postprzez Damian » 2011-09-01, 15:11

[center]Obrazek

- Uporządkowana gra to najważniejszy element gry polskiego zespołu - ocenił Jose Manuel de la Torre, trener Meksyku, z którym piłkarze reprezentacji Polski zagrają w piątek towarzyski mecz w Warszawie.

- Polscy zawodnicy grają w dobrych europejskich klubach: w Turcji, w Niemczech czy we Francji. Dlatego zespół gra uporządkowany futbol. Oglądałem mecze z Argentyną, Francją i Gruzją. Biało-czerwoni najmocniejsi są w grze głową i w walce o wysokie piłki. O słabych elementach nie chcę mówić, bo tę wiedzę wykorzystam już w trakcie piątkowego meczu. Wiem już co zrobić, aby zneutralizować mocne strony Polaków - powiedział de la Torre na czwartkowej konferencji prasowej.

Meksykańscy dziennikarze, których mecz z Polakami mało interesował, dopytywali się o sens gry w Europie.

- Normalnie gramy w Meksyku lub w Stanach Zjednoczonych. Dla mnie ważne jest, aby ten zespół dobrze funkcjonował również w innych warunkach. Dlatego zdecydowałem się na tournee po Europie, aby moi zawodnicy zagrali w innych warunkach klimatycznych i geograficznych. Istotne jest, że gramy na tym kontynencie, ponieważ tutaj są najlepsze kluby na świecie. Dlatego za pozytywny uważam fakt, że wychodzimy poza własny kontynent - przyznał szkoleniowiec.

De la Torre wielokrotnie powtarzał, że dobrze rozpracował zespół Franciszka Smudy, ale to jego podopieczni narzucą swój styl gry. - Dla nas to mecz kontrolny, bo zespół jest w przebudowie. Poza tym kilku podstawowych graczy jest kontuzjowanych, dlatego szansę dostaną ich zmiennicy. Przyjechaliśmy tu jednak żeby wygrać - to dla nas jasne. Będąc w Polsce skupiam się jednak na stworzeniu z tych zawodników drużyny, bo mam ich do dyspozycji na bardzo krótki okres - dodał trener Meksyku.

W konferencji uczestniczył również pomocnik Tottenhamu Hotspur Giovani dos Santos. - Warszawę oglądałem jedynie przez okna autokaru i miasto bardzo mi się podobało. Wrażenie robi też duży, nowoczesny stadion. Pierwszy raz jestem w Polsce i oczekuję fajnej atmosfery na piątkowym meczu. Szanuję polską drużynę i zdaję sobie sprawę, że to nie będzie dla nas łatwe spotkanie - przyznał meksykański piłkarz.

Mecz Polaków z Meksykiem rozpocznie się w piątek o godz. 20.30 na stadionie Legii Warszawa.
[/center]
Źródło : Sport.pl
[center]Obrazek[/center]
Avatar użytkownika
Damian
Prezes klubu
 
Posty: 4173
Dołączył(a): 2010-09-19, 12:39

Powrót do Dorosła reprezentacja

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

FC Porto Napoli AC Milan Liga w³oska Pierwszy polski serwis o Gialloblu GenoaPoland
cron