Kadrowicze po wygranym meczu

Moderator: Moderator

Kadrowicze po wygranym meczu

Postprzez szymek » 2012-05-27, 21:02

Kadrowicze po wygranym meczu

Podopieczni Franciszka Smudy zabrali głos w sprawie wczorajszego zwycięstwa nad Słowacją w towarzyskim meczu. Polska wygrała 1:0, a bohaterem meczu okazał się strzelec jedynej bramki, Damien Perquis.

Jako pierwszy obrońcę reprezentacji Polski pochwalił Maciej Rybus, który zauważył również, jak ważna była ta bramka dla samego zawodnika.

– PogratulowaliÅ›my Damienowi. ZresztÄ… po jego reakcji byÅ‚o widać jak ważna dla niego byÅ‚a ta bramka i że dziÄ™ki niej nabraÅ‚ pewnoÅ›ci siebie. Cieszymy siÄ™ razem z nim i mam nadziejÄ™, że ten gol przeÅ‚oży siÄ™ na jeszcze lepszÄ… formÄ™ Damiena, który, mam nadziejÄ™, bÄ™dzie ważnym punktem zespoÅ‚u.
Perquis chwalony ze wszystkich storn za mecz ze SÅ‚owacjÄ…Perquis chwalony ze wszystkich storn za mecz ze SÅ‚owacjÄ… (fot. Bialoczerwoni.com.pl)

Skrzydłowy Tereka Grozny odniósł się również do rywalizacji z Kamilem Grosickim, z którym walczy o miejsce w pierwszym składzie na lewej flance.

– Staram siÄ™ nie myÅ›leć o innych tylko skupiam siÄ™ na sobie i wypeÅ‚nianiu poleceÅ„ trenera. Niestety dziÅ› zabrakÅ‚o bramki, mogÅ‚em zachować siÄ™ lepiej przy sytuacji sam na sam. ChciaÅ‚em uderzyć w dÅ‚ugi róg, ale niestety strzaÅ‚u nie zamieniÅ‚em na bramkÄ™. Mam nadziejÄ™, że uda siÄ™ to w trakcie mistrzostw.

Pomeczowej oceny nie mogÅ‚o zabraknąć ze strony kapitana naszej kadry, Jakuba BÅ‚aszczykowskiego. – MyÅ›lÄ™, że wynik możemy uznać za dobry. Wszyscy zdajemy sobie sprawÄ™, że mamy za sobÄ… ciężki sezon oraz wyczerpujÄ…ce zgrupowanie. Przewaga SÅ‚owaków w drugiej poÅ‚owie, moim zdaniem, wynikaÅ‚a wÅ‚aÅ›nie z tego, że nasze nogi byÅ‚y już ciężkie. Cieszy to, że dziÅ› wychodziÅ‚y nam staÅ‚e fragmenty gry i udaje nam siÄ™ przeÅ‚ożyć elementy, które ćwiczymy na treningach na sytuacje w meczu.

Zawodnik Borussii Dortmund przeszedł następnie do komentarza odnośnie poszczególnych piłkarzy. Jako pierwszy pochwałę z ust kapitana otrzymał bohater meczu, Perquis.

– Damien pokazaÅ‚ dziÅ› przede wszystkim, że ma charakter i można na niego liczyć. CieszÄ™ siÄ™, że to wÅ‚aÅ›nie on zdobyÅ‚ tÄ™ bramkÄ™. BÅ‚aszczykowski wypowiedziaÅ‚ siÄ™ także o swym klubowym koledze, Lewandowskim. – Nie oczekujmy od Roberta rzeczy niemożliwych. On też jest po ciężkim sezonie a wiadomo, że teraz obroÅ„cy bÄ™dÄ… zwracać na niego jeszcze wiÄ™kszÄ… uwagÄ™. Na koniec sÅ‚owa otuchy kapitan skierowaÅ‚ do najwiÄ™kszego pechowca tego zgrupowania, FabiaÅ„skiego. – Bardzo mu współczujÄ™, tym bardziej, że jego sytuacja jest zbliżona do moich doÅ›wiadczeÅ„. To chÅ‚opak, który ma twardy charakter – udowodniÅ‚ to wielokrotnie. Dlatego wiem, że poradzi sobie z tÄ… sytuacjÄ…, a my damy mu tyle wsparcia ile bÄ™dzie możliwe.

igol.pl
Avatar użytkownika
szymek
Trzon drużyny
 
Posty: 662
Dołączył(a): 2011-08-01, 22:07
Lokalizacja: Tarnów/Machowa

Powrót do Dorosła reprezentacja

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

FC Porto Napoli AC Milan Liga w³oska Pierwszy polski serwis o Gialloblu GenoaPoland
cron