Nokia i Microsoft podpisują porozumienie

Moderator: Moderator

Nokia i Microsoft podpisują porozumienie

Postprzez RakOcz » 2011-04-22, 10:57

Firmy Nokia i Microsoft, wcześniej niż planowano, podpisały definitywne porozumienie o partnerstwie. Partnerzy uzgodnili także plany rozwoju nowego, globalnego ekosystemu mobilnych usług i oprogramowania oraz postępy w opracowywaniu nowych produktów
[center]
Uzgodnione porozumienie zaowocuje nowym, globalnym ekosystemem mobilnych usług i oprogramowania, wykorzystującym dopełniające się zasoby obu podmiotów. Oprócz uzgodnienia warunków partnerstwa, w tym wkładu obu firm w rozwój nowego ekosystemu, Nokia i Microsoft poinformowały również o znaczących postępach w opracowywaniu pierwszych produktów Nokia z systemem Windows Phone. Obie firmy przygotowują ofertę nowych urządzeń marki Nokia, a w pracach tych uczestniczą już setki pracowników. Firma Nokia rozpoczęła już także przenoszenie najważniejszych aplikacji i usług na platformę Windows Phone i wraz z partnerem zaprasza do współpracy zewnętrznych twórców aplikacji.

- Nawiązaliśmy partnerską współpracę na najwyższym poziomie, która jest korzystna dla obu stron. Podstawą naszego partnerstwa są dopełniające się zasoby oraz konkurencyjność wspólnej oferty - mówi Stephen Elop, President i CEO firmy Nokia Corporation. - Nasze porozumienie jest korzystne dla branży. Nokia i Microsoft mogą wspólnie przyspieszyć innowacyjność i zapewnić konsumentom oraz partnerom lepsze warunki uczestnictwa w sukcesach naszego ekosystemu - dodaje Steve Ballmer, CEO firmy Microsoft.

Struktura partnerskiej współpracy opiera się na czterech ogólnych obszarach:
Połączenie dopełniających się zasobów:
- Nokia wniesie do ekosystemu Windows Phone usługi map, nawigacji i niektóre usługi związane z lokalizacją. Nokia będzie tworzyć innowacyjne rozwiązania na platformie Windows Phone w takich obszarach, jak fotografia i wideo, oferując swoje doświadczenie w dziedzinie projektowania sprzętowego i obsługi językowej. Nokia będzie także sprzyjać rozwojowi platformy Windows Phone. Microsoft udostępni usługi wyszukiwania Bing w asortymencie urządzeń Nokia, a także wniesie swoje doświadczenie w dziedzinie aplikacji użytkowych, reklam, gier, mediów społecznościowych i innych usług. Połączenie nawigacji z reklamami oraz wyszukiwaniem umożliwi zwiększenie korzyści finansowych płynących z zasobów nawigacyjnych firmy Nokia oraz uzyskiwanie przychodów z nowych form reklam. Sens jest inny - monetization to jest raczej zarabienie na assetacj a nie ich wykorzystania

- Firmy będą wspólnie zapraszać do współpracy twórców oprogramowania oraz pozyskiwać aplikacje. Umożliwi to tworzenie nowych aplikacji lokalnych i globalnych, a rejestracja twórców oprogramowania na platformę Windows Phone będzie bezpłatna dla wszystkich twórców aplikacji firmy Nokia.

- Zostanie otwarty nowy, globalny sklep z aplikacjami marki Nokia, który będzie wykorzystywać infrastrukturę Windows Marketplace. Twórcy będą mogli publikować i dystrybuować aplikacje za pośrednictwem pojedynczego portalu, docierając do setek milionów konsumentów korzystających z urządzeń z oprogramowaniem Windows Phone, Symbian i Series 40.

- Nokia wniesie do ekosystemu Windows Phone swoje doświadczenie w dziedzinie rozliczeń na fakturze operatora — podpisane umowy z 112 operatorami na 36 rynkach.

Microsoft będzie otrzymywać od firmy Nokia tantiemy za platformę Windows Phone zainstalowaną w każdym urządzeniu, począwszy od momentu sprzedaży pierwszych produktów firmy Nokia z systemem Windows Phone. Opłaty te są konkurencyjne i odzwierciedlają spodziewaną wysoką sprzedaż urządzeń firmy Nokia, a także różne inne aspekty związane z pracami technicznymi prowadzonymi przez obie firmy. Dzięki udostępnieniu przez Microsoft platformy Windows Phone firma Nokia będzie mogła znacząco zmniejszyć wydatki operacyjne.

Ponieważ definitywne porozumienie zostało już podpisane, obie firmy rozpoczną rozmowy z operatorami, twórcami aplikacji i innymi partnerami, aby uświadomić przedstawicielom branży korzyści wynikające z przystąpienia do nowego ekosystemu. Jednocześnie będą kontynuowane prace nad produktami Nokia na platformę Windows Phone w celu zapewnienia dostaw urządzeń w roku 2012. Skala wzajemnego zaangażowania obu firm jest znacząca i zgodna z intencją stworzenia nowego ekosystemu opartego na długoterminowym partnerstwie strategicznym.
[/center]
Źródło: media2.pl
Avatar użytkownika
RakOcz
Asystent trenera
 
Posty: 1570
Dołączył(a): 2010-11-02, 19:10

Postprzez Damian » 2011-04-22, 11:28

To moze być ciekawa współpraca , najlepsza firma GSM vs najlepsza firma PC ;-)
Avatar użytkownika
Damian
Prezes klubu
 
Posty: 4586
Dołączył(a): 2010-09-19, 12:39


Powrót do GSM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

FC Porto Napoli AC Milan Liga woska Pierwszy polski serwis o Gialloblu GenoaPoland
cron