United odpowiada na zarzuty Hargreavesa

Moderator: Moderator

United odpowiada na zarzuty Hargreavesa

Postprzez szymek » 2011-09-23, 20:52

United odpowiada na zarzuty Hargreavesa

Obrazek

Nieskutecznie kurował się przez trzy lata, żeby wreszcie opuścić Manchester United. Przygarnął go rywal zza miedzy - Manchester City i dał szansę występu w Pucharze Ligi. Piłkarz odwdzięczył się dobrym meczem i pięknym golem, po czym... obrzucił poważnymi zarzutami United.

Owen Hargreaves, bo o nim mowa, w wywiadzie opublikowanym w piątek rano oskarżył swój były klub o traktowanie go eksperymentalnymi zastrzykami, co miało doprowadzić do przedłużających się problemów zdrowotnych. - Miałem być królikiem doświadczalnym dla wielu tych zabiegów - twierdził piłkarz. - Było kilka kluczowych momentów. Poprzez zastrzyki było jeszcze gorzej. Oczywiste jest, że to musiało mieć duży wpływ [na przeciąganie się urazu]. Powiedzieli, że to mi pomoże i że nie będzie żadnych efektów ubocznych. Gdybym wiedział, że reakcja może tak wyglądać, w ogóle bym się na to nie zgodził - żalił się 42-krotny reprezentant Anglii.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Hargreaves oskarża. "Postawili mnie w g... sytuacji przez zastrzyki"

Pierwszym z przedstawicieli United, który miał okazję publicznie odnieść się do słów Hargreavesa, był menadżer zespołu Sir Alex Ferguson.

- Próbowaliśmy zanalizować wszystko, co [Owen] powiedział dziś rano i wkrótce klub wyda oświadczenie w tej sprawie - poinformował na specjalnej konferencji prasowej.

- Według mojej wiedzy to właśnie sztab medyczny Manchester United jest jedną z głównych przyczyn, dla których klub odnosił tyle sukcesów. Mamy fantastycznych lekarzy i wspaniałych naukowców. Wydaje się wam, że bylibyśmy skuteczni, gdyby w strukturze organizacyjnej klubu znajdowały się jednostki, które nie funkcjonują na 100% i nie są właściwie zarządzane? Zarówno lekarze jak i ludzie zajmujący się naukowo medycyną sportową u nas są po prostu rewelacyjni.

- Taka jest moja opinia o Manchesterze United i jest to [dla mnie] o wiele ważniejsze niż wszystko, co ktokolwiek ma do powiedzenia na ten temat - podkreślił Ferguson.

Zapowiedziane przez menadżera oświadczenie pojawiło się kilka godzin później na oficjalnej stronie Manchesteru United.

"Manchester United jest zaskoczony wypowiedziami Owena Hargreavesa. Klub udzielił mu najlepszej możliwej pomocy w okresie trzech lat i, podobnie jak każdy, jest równie rozczarowany tym, że zawodnik nie był w stanie mieć swojego wkładu w sukcesy zespołu. Klub przekazał Manchesterowi City całą dokumentację medyczną i jest przekonany, że wszelkie działania podjęte względem piłkarza na każdym etapie rehabilitacji były właściwe.

United nie potwierdza słuszności zarzutów zawartych w komentarzach, które są przypisywane Owenowi.

Manchester United posiada sztab medyczny, którego członkowie należą do najlepszych specjalistów na świecie. Mają oni swój ogromny wkład w sukcesy klubu osiągane na boisku w ostatnich sezonach."
Eurosport - pk
Avatar użytkownika
szymek
Trzon drużyny
 
Posty: 662
Dołączył(a): 2011-08-01, 22:07
Lokalizacja: Tarnów/Machowa

Powrót do Barclays Premier League

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

FC Porto Napoli AC Milan Liga w³oska Pierwszy polski serwis o Gialloblu GenoaPoland
cron