Boruc nie zatrzymał Interu

Moderator: Moderator

Boruc nie zatrzymał Interu

Postprzez kubus_zdw » 2011-05-09, 04:37

[center]

Fiorentina z Arturem Borucem w bramce przegrała w niedzielę z Interem Mediolan 1-3 w 36. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Włoch. Natomiast Brescia po porażce z Catanią 1-2 jest obok Bari drugim spadkowiczem z Serie A.

Obrazek
Artur Boruc puścił trzy gole na Giuseppe Meazza, a jego Fiorentina przegrała 1-3 /AFP

Piłkarze Fiorentiny nie przestraszyli się rywala, który nie ma już szans na obronę mistrzostwa Włoch. Od początku spotkanie było szybkie i obfitujące w sytuacje bramkowe. O zwycięstwie zadecydowały dwie bramki strzelone w trzy minuty. W 25. Boruca pokonał Giampaolo Pazzini strzałem z siedmiu metrów, a trzy min później Samuel Eto'o dośrodkował z rzutu wolnego, a Esteban Cambiasso strzałem głową trafił do siatki.

Goście odpowiedzieli dopiero w 74. minucie, kiedy to efektownym strzałem popisał się Alberto Gilardino. Jednak trzy minuty później precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego polskiego bramkarza pokonał Philippe Coutinho. Przy tej bramce Boruc miał spore pretensje do swoich kolegów stojących w murze.

Tym zwycięstwem Inter znacznie przybliżył się do wicemistrzostwa Włoch, bo trzecie w tabeli Napoli przegrało na wyjeździe z Lecce 1-2. Dzięki temu na dwie kolejki przed końcem rozgrywek, Inter ma cztery punkty przewagi nad zespołem z Neapolu. Dzień wcześniej pierwszy od 2004 roku mistrzowski tytuł zapewnił sobie Milan, który bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Romą.

Cenne zwycięstwo odnieśli natomiast piłkarze Udinese, którzy pokonując Lazio 2-1 wyprzedzili w tabeli zespół z Rzymu i obecnie znajdują się na czwartej lokacie, premiowanej grą w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Z Serie A spadła natomiast Brescia, która przegrała z Catanią 1-2 (Błażej Augustyn nie znalazł się w kadrze meczowej). Tym samym Brescia dołączyła do zdegradowanego już Bari, które w sobotę przegrało na wyjeździe z Palermo 1-2. W zespole gości zabrakło pauzującego za kartki Kamila Glika.

INTERIA.PL/PAP[/center]
Avatar użytkownika
kubus_zdw
Amator
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2010-10-30, 20:15
Lokalizacja: Rybnik, Zduńska Wola

Postprzez Damian » 2011-05-09, 16:32

Nie ma co się dziwić sam bramkarz nie może wygrać meczu i to jeszcze z takim rywalem .
Avatar użytkownika
Damian
Prezes klubu
 
Posty: 4173
Dołączył(a): 2010-09-19, 12:39


Powrót do Serie A

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

FC Porto Napoli AC Milan Liga w³oska Pierwszy polski serwis o Gialloblu GenoaPoland
cron