Legenda Borussi Dortmund odchodzi z klubu!

Moderator: Moderator

Legenda Borussi Dortmund odchodzi z klubu !

Postprzez Damian » 2011-05-05, 10:46

[center]Obrazek
Dla Brazylijczyka Dede sezon 2010/2011 jest ostatnim w barwach Borussii Dortmund. Piłkarz, który przed laty był gwiazdą BVB, teraz jest tylko rezerwowym, ale wciąż cieszy się ogromnym szacunkiem kibiców i kolegów z zespołu. Jakub Błaszczykowski przyznaje, że żal mu żegnać kolegę z kraju futbolowych artystów.

33-letni obecnie Dede trafił do klubu z Zagłębia Ruhry w 1998 roku z Atletico Mineiro. Szybko stał się jednym z najlepszych bocznych obrońców Bundesligi, a jego rajdy były znane rywalom nie tylko w Niemczech.

W 2002 roku Dede zdobył z Borussią mistrzostwo Niemiec i dotarł do finału Pucharu UEFA. W kwietniu 2004 roku zaliczył jeden jedyny występ w reprezentacji Brazylii - przeciwko Węgrom (4:1).

Teraz wieloletni piłkarz BVB sięgnął po drugie w swojej karierze mistrzostwo Bundesligi. Jednak kiedy je świętował wiedział już, że w klubie nie zostanie. Wcześniej dyrektor sportowy Michael Zorc zakomunikował mu, że jego kontrakt nie zostanie przedłużony.

Kiedy Dede się o tym dowiedział, nie był w stanie powstrzymać łez. - Myślałem, że pogram tutaj jeszcze 3 lata i wrócę do Brazylii. Teraz wiem, że będzie inaczej - mówił wyraźnie wzruszony.

Pożegnanie z Dede to smutna wiadomość nie tylko dla kibiców, którzy uwielbiali Brazylijczyka, ale i dla piłkarzy Borussii. Czy Jakubowi Błaszczykowskiemu jest żal, że taki piłkarz odchodzi z klubu?

- Pewnie, to mój dobry kolega. Wspaniały człowiek i piłkarz. Mimo że miał kłopot z kontuzją, wygrał to starcie. Jestem pewien, że jeszcze przez dwa, trzy sezony pogra na wysokim poziomie - mówi Błaszczykowski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

W ciągu 13 lat gry w BVB Dede rozegrał dla klubu z Dortmundu 320 spotkań, w których strzelił 12 bramek.
[/center]
Źródło : Wp.pl
Avatar użytkownika
Damian
Prezes klubu
 
Posty: 4173
Dołączył(a): 2010-09-19, 12:39

Postprzez RakOcz » 2011-05-05, 11:00

Mało tych bramek strzelił.Ale kiedys grał świetnie moze nie był bramkostrzelny ale na boisku dawał z siebie wszystko.
Avatar użytkownika
RakOcz
Trzon drużyny
 
Posty: 961
Dołączył(a): 2010-11-02, 19:10

Postprzez Damian » 2011-05-05, 11:01

Pamiętam go jeszcze za czasów jak Bundesligę pokazywali na Polsat Sport i grał Ebi :mrgreen:
Avatar użytkownika
Damian
Prezes klubu
 
Posty: 4173
Dołączył(a): 2010-09-19, 12:39

Postprzez RakOcz » 2011-05-05, 11:06

No dokładnie też mi sie przypomniały te czasy jak napisałeś swój post o tym jak w weekendy Polsat Sport pokazywał Bundesligę.
Avatar użytkownika
RakOcz
Trzon drużyny
 
Posty: 961
Dołączył(a): 2010-11-02, 19:10

Postprzez ChevChelios » 2011-05-05, 13:12

Teraz nawet w Eurosporcie Borek komentuje także różnicy wielkiej nie ma. :-D
Avatar użytkownika
ChevChelios
Trzon drużyny
 
Posty: 522
Dołączył(a): 2010-09-28, 20:59
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Postprzez Damian » 2011-05-05, 13:14

Nie ma jeśli się ma drugi program Eurosportu :mrgreen:
Avatar użytkownika
Damian
Prezes klubu
 
Posty: 4173
Dołączył(a): 2010-09-19, 12:39


Powrót do Bundesliga

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

FC Porto Napoli AC Milan Liga w³oska Pierwszy polski serwis o Gialloblu GenoaPoland
cron